Durmitor

DURMITOR

Bobotov Kuk  (2523m), Crvena greda (2164m                                              02.08. – 04.08. 2019.

Izlet koji je van plana Društva,ali zanimljiv pa ukoliko ima zainteresiranih donosimo program

Petak 02.08. 2019.

U 5,00   sati je polazak kombijem iz Zaprešića.  Putujemo preko Sarajeva i Foče do Durmitora. Susret s planinarima PD Željezničar kojima ćemo se pridružiti i noćenje u privatnom smještaju na Žabljaku.

Subota 03.08.209.

Podijelit ćemo se u dvije grupe koje će izvršiti uspone na najviši vrh Durmitora Bobotov kuk (2523 m) i Crvena greda (2164 m). I grupa se uspinje na Bobotov kuk i dalje nastavlja  preko katuna Lokvice do Crnog jezera. Dužina ove staze je 17km sa oko 1100 m uspona i 1400 m spusta. II grupa će se na Crvenu gredu penjati stazom od Bosače pored Jablan jezera. Sa vrha Crvene grede pruža se jedan od najljepših pogleda na masiv Durmitora. Povratak je predviđen istim putem do Jablan jezera i dalje šumskom stazom pored Barnog jezera do Crnog jezera i Žabljaka. Dužina staze je oko 14km sa 600m uspona. Noćenje u privatnom smeštaju u Žabljaku.

Nedjelja 04.08.2019.

Napraviti će se pješačka tura u okolini Crnog jezera. Polazak za Zaprešić oko 11h. Povratak u Zaprešić planiran je u kasnim večernjim satima.

Cijena puta: U ovom aranžmanu cca 60 eura  U cijenu je uključen prijevoz, 2 noćenja u privatnim dvokrevetnim sobama u Žabljaku, organizacijski troškovi.

U cijenu nije uključena hrana, ulaznica za nacionalni park (3eura) i drugi individualni troškovi.

Zainteresirani za izlet trebali bi se odlučiti i javiti Branku Kopiniću do 12. 07. 2019. radi rezervacija i osiguranja smještaja i uplatiti akontaciju u visini pola iznosa, a ostatak do 30. 07. 2019. ili po dogovoru s Brankom.

Napomena: Izlet vode iskusni vodiči planinarskog društva Železničar. Uspon na Bobotov kuk je fizički i tehnički dosta zahtijevniji pa je prilikom prijave potrebno  navesti na koji vrh se planinar želi popeti (Bobotov kuk ili Crvena greda) ukoliko vodiči procijene da je planinar fizički sposoban za to.

Obavezna je planinarska oprema prilagođena vremenskim uslovima: planinarske cipele, višeslojna odeća ovisno o vremenskim uvjetima, kapa, preporuka planinarski štapovi za lakše hodanje, voda i malo hrane za uspon u subotu, baterijska lampa.

Na izlet obavezno ponijeti člansku planinarsku iskaznicu sa plaćenom članarinom za 2019. godinu i osobnu kartu ili putovnicu. U slučaju loše vremenske prognoze vodiči imaju pravo da plan prilagode trenutnim prilikama  na terenu.

Za sve informacije i prijeve za izlet molim nazvati

091 335 5930 Branko Kopinić