Rumunjska

KARPATI – RUMUNJSKA

20.06.2020. – 25.06.2020.

20.06.2020.

Sastanak  na Gl. kolodvoru u Zagrebu u 10,30 sati. Vlak za Beograd kreće u 11,05 sati. U Beograd stižemo oko 18 sati. Na beogradskoj želj.stanici čeka nas Radmilo,vodič izleta s autobusom. Krećemo u razgledavanje Beograda:Kalamegdansku tvrđavu, Ulicu knez Mihajla i ostale znamenitosti. Večerat možemo na Skadarliji, po odabiru i dogovoru  (široka ponuda povoljnih i kvalitetnih restorana u Beogradu).

Nakon večere smještaj u hotelu i spavanje.

21.06.2020.

Nakon doručka polazak za Rumunjsku  u 8, 00 sati. Vozimo se prema Banatskim Karpatima, uz usputne stanice za kavu i gablec. Dolazimo u rumunjski rudarski grad Anina. Nakon kratke pauze krećemo na laku pješačku turu u trajanju od 3 sata do jezera Buhu. Tu ćemo napraviti pauzu za ručak.Nastavljamo put i u večernjim satima stižemo u planinarsko mjesto Raušar (Nacionalni park Retezat). Večera u restoranu. Smještaj. Noćenje.

22.06.2020.

Rano ustajanje (u 6 sati). Doručak. U 7,15 sati uspon na vrh Retezat (2493m). Uspon sa povratkom traje cca 7 sati. Ovo je klasični visokogorski uspon sličan usponu na Musalu. Visinska razlika 1165m. Nakon povratka u dom pauza za ručak i nastavak putovanja za grad Pitešt (Piteşt), gdje se smještamo. Večera i druženje.

23.06.2020.

Ustajanje, doručak te oko 9 sati polazak za Bukurešt (Bucureşt). Slobodan dan u Bukureštu. Nakon razgledanja Bukurešta vraćamo se u grad Pitešt.

24.06.2020.

Doručak. Napuštanje hotela, polazak u Rumunjske Centralne Karpate putem Transfagarašan (Transfagarasan), koji prelazi preko najviših vrhova, planinskim masivom Fagaraš. Dug je 90 kilometara i povezuje regije Transilvaniju i Vlašku. Zbog velikog broja oštrih zavoja i velikog uspona, predivnog pogleda, put predstavlja atrakciju i smatra se jednim od najzanimljivijih puteva u Europi.

Pauzu ćemo napraviti u mjestu Poenaria gdje ćemo obići dvorac grofa Drakule. Dvorac je na litici i neko je vrijeme bio dom grofa Vlada Tepeša poznatog kao Drakula. Moramo se popeti uz 1 462 stepenice da bi došli do obnovljenog dijela dvorca na nadmorskoj visini od 700 m.

Nakon razgledavanja dvorca sjedamo u autobus te nastavljamo put do jezera Vidranu koje je zagrađeno branom visokom 166m. Tu ćemo uz hotel parkirati autobus i započeti naše planinarenje. Srednje teška staza koja vodi obroncima Karpata iznad jezera Vidranu, u dužini od 14 km sa visinskom razlikom od 550 m i u trajanju cca 6 sati. Staza se povlači kroz uski kanjon gdje se na pojedinim mjestima nalaze metalne stepenice i sajle za rukohvat, iako se ova staza ne smatra da je ferata. Naravno da ćemo na svim destinacijama imati A i B grupu.

Povratak sa staze oko 18 sati. Pauza za odmor i večeru. Polazak za Beograd oko 20,00 do 21,00 sati, noćna vožnja kroz Rumunjsku i Srbiju sa usputnim stajanjima.

25.06.2020.

Dolazak u Beograd u jutarnjim satima. Kava u Beogradu. Vlak za Zagreb u 10,25 sati. Oko 17 sati smo u Zagrebu.

Oprema za put:

Dobre gojzerice i standardna planinarska oprema.. Ljeto je, ali treba imati nešto za utopliti se navečer.Zaštita od kiše i sunca. Ako se nešto i zaboravi može se kupiti uz put (jeftinije nego kod nas)

U cijenu je uračunato:

Spavanje u Beogradu i 2 spavanja u Pitešti u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama s doručkom, dok je smještaj u nacionalnom parku Retezat u višekrevetnim sobama bez doručka.

Prijevoz vlakom na relaciji Zagreb – Beograd  i autobusom po programu.

Ulaznica u nacionalni park.

Vodič

Obavezno putno i sportsko osiguranje.

U cijenu nije uračunato:

Hrana (osim doručaka u hotelu).

CIJENA : 2. 280 HRK – plaćanje u 4 rate.

1.rata:  24.01. ili 30.01.2020.     700.00 HRK

2.rata:  12.03. ili 19.03.2010.     500,00 HRK

3.rata:  23.04. ili 30.04.2020.     580.00 HRK

4.rata:  28.05. ili 04.06.2020.     500,00 HRK

Planinarski usponi imaju kategoriju “visokogorskih” tako da je potrebna odgovarajuća oprema i dobra fizička kondicija.

Stoga, prije prijavljivanja na ovu pustolovinu dobro razmislite i objektivno prosudite da li ste u dobroj fizičkoj kondiciji te da možete podnijeti napore putovanja i uspona koji su pred vama.

Samim prijavljivanjem na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, te da ima plaćenu članarinu za važeću godinu u planinarskom društvu (obavezno imati iskaznicu sa sobom), da izletu pristupa na osobnu odgovornost te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta te odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene programa izleta s obzirom na objektivne okolnosti na terenu.

Valjana prijava biti će kada pojedinac popuni prijavnicu za izlet kod uplate 1. rate, nakon toga će se izvršiti rezervacija puta i smještaje te onima koji se prijave na izlet i uplate 1 ratu pa odustanu od izleta uplaćeni novac se neće vraćati.

Za info i  prijave: Branko Kopinić  091/3355-930