Baranjska planinarska obilaznica

BARANJSKA PLANINARSKA OBILAZNICA – BELI MANASTIR –OSIJEK

13-14.11-2021. subota i nedjelja

Ove je godine u travnju otvorena Baranjska planinarska obilaznica ( 30 km ), koju čine tri planinarska puta. Najviše brdo je Bansko brdo s vrhom Kamenjak  na 243 m.

PLAN IZLETA:

13.11.21.subota

Polazak je u 6 sati iz Zaprešića ( terminal ) i vozimo se do Belog  Manastira gdje nam domaćini nude doručak za 30.00 KN(nije obavezno,tko želi) i nakon toga počinjemo planinariti uz vođenje Vladimira Pavičić, predsjednika Planinarskog društva „Zanatlija“ Osijek.

Nakon planinarenja odlazimo u hostel Pelmonostor gdje imamo večeru-druženje  i noćenje u višekrevetnim sobama.

Staza nije zahtjevna

Oprema: standardna planinarska prema vremenskim uvjetima

14.11.21.nedjelja

Doručak u hostelu i lagana šetnja od jednog sata po Belom Manastiru uz vođenje Šandara Juhaz.

Nakon toga vozimo se u Osijek i uz vodiča upoznajemo znamenitosti tog grada.

Kad završi razgledavanje, odredit ćemo slobodno vrijeme za individualni ručak u Osijeku.

Povratak za Zaprešić planiramo oko 16 sati.

CIJENA: 350  kn ( prijevoz, večera čorbanac, noćenje i doručak )

PRIJAVE: Dragica Pernar 098 359 329

OBAVEZNO PRIDRŽAVANJE EPIDEMIOLOŠKIH MJERA